AKTUALITY

arr3Plán akcí v týdnu od 19.2. do 23.2.2018 PO 19.2. 8.00 – konference o vzdělávání, Šťástková, Jersáková   ÚT 20.2. 8.00 –... arr3Drátování pro začátečníkyDrátování pro začátečníky   února a 28. února 2018   od 18.00 do 20.00 hodin v  keramické... arr3Keramika PRO MALÉ I VELKÉ 2018Keramika pro malé i velké   v keramické dílně ZŠ Neveklov   v sobotu 24.února a v neděli... arr3Videa z vánoční akademieVe čtvrtek 21.12.2017 se konala tradiční vánoční akademie. Žáci hostům připravili vystoupení... arr3Videa z vánočního koncertuPřidali jsme několik videí ze záznamu z koncertu dětského pěveckého sboru školy a kapely Candles,... arr3Termíny kroužků Mgr. R. VoříškovéKroužek keramiky – 2. pololetí   Úterý: 20.2., 6.3., 27.3., 10.4., 24.4., 22.5. a 5.6. Středa:... arr3Zápis do 1. ročníkuZápisy do 1. ročníku se uskuteční ve středu 4. dubna 2018 v době od 12.00 do 18.00. Povinná školní... arr3Nabídka zaměstnáníZákladní škola Jana Kubelíka, Neveklov přijme kvalifikovanou vychovatelku školní...

 

 


ŠKOLNÍ ROK 2017 - 2018
Masopust

Přesně 47 žáků školy se zúčastnilo letošního masopustního průvodu. V kostýmech a maskách prošli  Neveklovem, po Masopustovi opakovali báseň, rozdávali koblihy (které připravili žáci 9.B) a  zapojili se do masopustního veselí. 

Olympiáda v anglickém jazyce

Anglická olympiáda 8.2. prověřila schopnosti žáků nejen mluvit v cizím jazyce, ale i reagovat na otázku a popsat různé situace. Z přihlášených žáků byl v kategorii IA nejlepší Jan Vitvar /7./, v kategorii IIA František Ngo /9.B/. Oba reprezentovali školu v okresním kole této soutěže, kde Jan obsadil 4. místo a František skončil na 8. místě.

Olympiáda v německém jazyce

Olympiáda v německém jazyce proběhla na Obchodní akademii ve čtvrtek 8.2.2018. Zúčastnili se jí i dva žáci z 9. tříd Petr Synecký, který se umístil na 8. místě,  a František Ngo, který skončil sedmý.

Zeměpisná olympiáda
Dne 24.1.2018 proběhla na naší škole zeměpisná olympiáda. Učebna výtvarné výchovy se zaplnila 28 soutěžícími z celého druhého stupně, kteří byli rozděleni do tří kategorií.
Všichni soutěžící nejprve napínali svojí paměť a představivost při práci bez atlasu. Po dvaceti minutách dostali sice atlas, ale spolu s ním i druhou část testové sady.
V kategorii A mezi sebou měřili síly šesťáci. Se záludnými otázkami se nejlépe popasoval Daniel Heinrich ze 6. A, který o bod a půl porazil Matyáše Tomkiva ze 6. B a třetí místo, především díky skvělé práci bez atlasu, obsadila Eliška Helebrantová ze 6. A.
Sedmáci spolu soupeřili v kategorii B. Po úvodní části sice vedl Vilém Nešpor, ale díky pohotovému listování v atlasu nakonec zvítězil Dominik Hasman, který odsunul Viléma na druhé místo o pár bodů před Tomáše Ctibora, který skončil třetí.
Kategorie C, ve které soutěžili osmáci a deváťáci, má překvapivého vítěze. Své o rok starší spolužáky porazil Šimon Vlachynský z 8. třídy. Druhá skončila Martina Mašková a třetí místo obsadil František Ngo.
Daniel Heinrich, Dominik Hasman, Šimon Vlachynský a Martina Mašková budou naší školu reprezentovat 20. 2. v okresním kole ve Vlašimi. Držte nám palce!
Mgr. Č. Kouba
Dějepisná olympiáda

V pondělí 16.1.2018 na benešovském Gymnáziu proběhlo okresní kolo dějepisné olympiády.  Naši školu reprezentovala Martina Mašková /9.A/, která v konečném pořadí obsadila 33.-34. místo.

Soutěž My Project

V prosinci a lednu tohoto školního roku proběhla již tradiční soutěž v anglickém jazyce „My Project“. Úkolem bylo vypracovat projekt na vybrané téma /Vánoce, Můj nejlepší přítel, Město, kde žiji, Narozeninová oslava). Soutěže se zúčastnilo 10 žáků z 5. - 9. tříd. Zvítězila práce Michaely Mužíkové /5.B/, která byla nejen dobře zpracovaná, ale neobsahovala ani gramatické chyby. Na 2. místě se se svým projektem umístila Nela Brožková /6.A/ a na 3. místě František Ngo /9.B/.

Pobaltí a Petrohrad

Zeměpisná beseda, určená pro žáky 8. třídy, proběhla ve čtvrtek 25. ledna. Třídu navštívil pan Ing. Jan Slabý, který dětem popisoval a vyprávěl o místech, které navštívil – o Pobaltí a Petrohradu. Své povídání doplnil o fotografie významných památek a turistických cílů oblasti.

Bezpečnost v kyberprostoru

Ve čtvrtek 6.1.2018 navštívil školu  poručík Mgr. Stanislav Znor, DiS. z oddělení analytiky a kybernetické kriminality Policie České republiky, aby žáky školy seznámil s tématem Bezpečnost v kyberprostoru.  Po úvodní besedě, videospotech a prezentaci přešel k praktické části. Pod falešným facebookovým profilem kontaktoval již předem některé žáky školy a komunikoval s nimi. Ukázal tak, jak snadno sdělují své soukromé informace neznámým lidem a varoval je před podobným chováním. Doufáme, že si všichni odnesli dostatečné ponaučení.

Exkurze 6.tříd

Začátkem nového roku, 4.ledna, navštívili žáci a žákyně šestých tříd Prahu. Nejprve zavítali do hradčanské Lorety, kde si prohlédli barokní jesličky s dřevěnými vyřezávanými sochami životní velikosti. Poté je čekala v Planetáriu Praha projekce, která seznámila každého s proměnami noční oblohy. Na závěr exkurze si všichni vyzkoušeli nejrůznější astronomické modely na astronomické výstavě. Cesta zpět proběhla zvesela za zpěvu.

Mgr. Čestmír Kouba

Klub zábavné logiky a deskových her

Na škole pracuje od začátku roku klub zábavné logiky a deskových her. Projekt je financován z dotace OP VVV, proto je pro děti zdarma. Kromě deskových a logických her žáci využívají moderní stavebnice i techniku. Přidáváme krátké video s jejich robotem.

Vánoční výstava

Během prosince probíhala v neveklovském infocentru výstava prací našich žáků. Vystaveny byly jejich výrobky z výtvarných kroužků školy, které vede Mgr. Radka Voříšková. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout výrobky z přírodních materiálů, keramické dílny či drátování.

Vánoční akademie

Ve čtvrtek 21.12. se konala tradiční vánoční akademie. Pro rodiče a hosty bylo připraveno celkem 20 vystoupeních - tanečních, divadelních i pěveckých scének v podání našich žáků. Večerem prováděli pí.uč. K. Jindrová a p.uč. Č. Kouba. Program akademie má velký ohlas, o čemž svědčí i návštěvnost - letos ji navštívilo více jak 620 diváků. 

Děkujeme všem, kteří se na přípravě letošní akademie podíleli!

Fotografie z večerního představení

Videozáznam z večerního představení

Vánoční koncert

Ve středu 13.12. se konal vánoční koncert. Zazněly písně a koledy v podání skupiny Candles a dětského pěveckého sboru školy pod vedením Marie Šaffkové. O vánočních tradicích vyprávěl Přemysl Petrák, sólovým zpěvem přispěla Michaela Mužíková. Všichni předvedli velmi kvalitní vystoupení. Příjemná atmosféra celého koncertu dokázala navodit tu pravou vánoční náladu.  

 

Záznam z koncertu

Vánoční koncert na Chvojínku

V neděli 10.12. se konal tradiční koncert na Chvojínku. Krásna atmosféra kostela sv. Václava, obohacená vánoční výzdobou, umocnila vystoupení dětského pěveckého sboru školy, a to již po osmé. Na kytaru doprovázel pan Leoš Kaucký, na flétnu hrály Nella Salavcová, Karolína Nováková a Anežka Cimermanová z hudebního kroužku pí.uč. Šaffkové, vedoucí sboru. Jako host vystoupila Michaela Mužíková, která zazpívala dvě latinské písně. Recitací doprovodila koncert pí. Irena Bajzová. Všem účinkujícím patří velké poděkování za úžasný kulturní zážitek. 

Soutěž o nejlepší adventní výzdobu

Ve čtvrtek 7.12. proběhla na Střední zemědělské škole v Benešově soutěž o nejlepší adventní výzdobu. Soutěžilo se v dvou kategoriích. V soutěži družstev (výroba adventního věnce na dveře školy) nás reprezentovaly Eva Šebková, Veronika Trnková a Kamila Fulínová, v soutěži jednotlivců (přízdoba hrnkové květiny) Tereza Roubíková a Saša Motyginová. Trojice děvčat v soutěži družstev vyrobila nádherný věnec a vyhrála 1. místo mezi deseti zúčastněnými školami.  

 

Mikuláš a čerti

V úterý 6.12. naší školu navštívil Mikuláš se svojí družinou. Andělé i čerti ho doprovodili do všech tříd, kde zlobivé děti Mikuláš napomenul, ty šikovné pak dostaly sladkou odměnu.

Exkurze do skláren Kavalier

V úterý 28.11. se žáci 8. třídy a někteří žáci z 9. tříd podívali do skláren Kavalier v Sázavě. V rámci exkurze se seznámili s historií sklárny, prošli si místnosti s vystavenými skleněnými exponáty rozličných tvarů a velikostí. Asi nejzajímavější pak bylo sledovat výronu takovýchto nádob přímo v provozu sklárny. Na závěr žáci využili možnosti nakoupit si ve zdejší prodejně skleničky a další skleněné nádobí.

Na vlnách přátelství 2017

V pátek 24.11. koncertovala na naší škole skupina Highvibes v rámci turné Na vlnách přátelství 2017. Skupina přijela žákům školy zazpívat, představit jim činnost linky bezpečí i promluvit o problémech, které mohou mít. Celá akce se konala ve spolupráci s projektem Nenech to být, jenž se zaměřuje na boj s šikanou. Interaktivní vystoupení skupiny nadchlo žáky 1. stupně, ti starší se více ostýchali. I tak se shodli, že koncert byl super a  že se skvěle bavili.

Exkurze do Štěchovic

Ve středu 8.11. vyrazili žáci 9. tříd na exkurzi do vodní elektrárny Štěchovice. Zúčastnili se promítání filmu o stavbě elektrárny a její opravy i o povodni v roce 2002. Navštívili řídící středisko elektrárny, prohlédli si turbíny, hráz i potrubní vedení k přečerpávací nádrži Štěchovice II.

 

Soutěže na OA Neveklov

V úterý 7.11. se na Obchodní akademii konalo soutěžní dopoledne, kterého se zúčastnili i naši žáci z devátých tříd. V soutěži Neveklovský datel obsadil Martin Čipera 2. místo a Vojtěch Rada 3. místo. V soutěži fiktivních firem Ovládněte s námi trh získal tým 9.A diplom za originální název a tým 9.B za aktivní přístup k zákazníkům.

Podzim v prvních třídách

Ve dnech 17. a 18. října jsme si poprvé vyzkoušeli projektové vyučování. Povídali jsme si o podzimu a změnách v přírodě, které se v tu dobu odehrávají. Žáci ve skupinách plnili různé úkoly, vytvořili výstavku podzimních plodů, které také ochutnali.

Fotogalerie zde.

Futsalový turnaj

Ve čtvrtek 19.10. 9.B zorganizovala pro své spolužáky ze 2. stupně futsalový turnaj. Celkem 8 týmů se utkalo o putovní pohár. Zápasy to byly pěkné a bylo se na co dívat. Asi nejnapínavější utkání svedla 9. B proti 6. B, kdy o vítězi rozhodly až penalty. Turnaj nakonec vyhrála třída 7. ve složení – Tomáš Ctibor, Tomáš Procházka, Adam Červený, Jan Vitvar, Tadeáš Milko a Alexandr Šusta. Druhé místo obsadila 9. B ve složení: Matyáš Němeček, Jakub Vrňák, Pavel Veselý, Vojtěch Rada, František Ngo a Tomáš Cimerman. Třetí místo vybojovala 8. třída ve složení: Matěj Křížek, Erik Mathauser,  Matěj Kubík, Štěpánka Šteigerová, Tereza Vilímková a Vendula Žbánková. Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným!

Mgr. Andrea Pitelková

Fotogalerie zde.

Přírodovědný klokan

Ve středu 11.10. 2017 se podobně jako na jiných základních školách a v odpovídajících ročnících víceletých gymnázií konala soutěž Přírodovědný Klokan, které se zúčastnilo celkem 54 žáků naší školy (9.A – 17 žáků, 9.B – 15 žáků, 8.A – 22 žáků). Žáci řešili v průběhu 40 minut celkem 24 otázek a to 12 z matematiky a fyziky, 7 z  biologie, 3 ze zeměpisu a 2 otázky ze všeobecných znalostí.

Nejúspěšnější žákyní z naší školy se stala Veronika Mašková z 9.A, na druhém místě se shodně umístili Daniel Chvála a Marek Brejška také z 9.A. Třetí místo obsadil Martin Čipera z 9.B.

Dalšími úspěšnými řešiteli do desátého místa jsou tito žáci: Petr Synecký (9.A), Marek Mošnička (8.A), Matěj Mika (8.A), Martina Mašková (9.A), Šimon Vlachynský (8.A) a Luděk Bačík (8.A).

Mgr. Alena Kotová

 

Projekt Elektrárny ČR

Elektřina je začátkem 9. ročníku hlavní probírané učivo, proto jsme se dali do projektu „Elektrárny ČR“. Žáci se rozdělili do skupin a každá měla za úkol na internetu vyhledat informace k různým typům elektráren – tepelné, jaderné, vodní, větrné či sluneční. Tyto informace pak využili při tvoření mapy elektráren ČR a letáků jednotlivých elektráren. Vznikly pěkné práce, které nám teď zdobí chodbu u učebny fyziky. Projekt zakončíme návštěvou vodní elektrárny ve Štěchovicích 8. 11.

Mgr. Andrea Pitelková

Pravěk v 9. třídách

O hodinách výtvarné výchovy se žáci 9. tříd v září i začátkem října ponořili do pravěku. Tvořili kostry dinosaurů, hráli si na pravěké lovce, kteří na zeď jeskyně tisknou své ruce a kreslí zvířata a snažili se co nejvěrohodněji zachytit mamuty.

Mgr. Andrea Pitelková

Týden sebeobrany

V prvním říjnovém týdnu měli žáci školy zpestřeny hodiny tělesné výchovy. Byla pro ně připravena výuka sebeobrany pod vedením paní Šárky Opičkové, lektorky taekwonda. Žáci se naučili základní prvky sebeobrany a vyzkoušeli si je i prakticky. 

 

Fotogalerie zde.

Vzpoura úrazům

V úterý 12.9. a ve čtvrtek 14.9. se žáci 5. - 9. tříd zúčastnili besedy v rámci projektu VZP Vzpoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů u dětí. Hendikepovaní ambasadoři projektu si s dětmi povídali o problémech vozíčkářů, popsali jim situace, při kterých může dojít k vážným úrazům a hlavně hovořili o sobě, svém zranění a životě. Žáci zaujatě naslouchali, zapojovali se do besedy a vzali si i ponaučení do svého života.

Slavnostní zahájení školního roku

V pondělí 4.9. začal nový školní rok. Přivítali jsme celkem 360 dětí, z toho 56 prvňáčků. Žáky školy pozdravili i naši hosté - ředitelka MŠ Neveklov Eva Břicháčková, ředitelka OA Neveklov Mgr. Soňa Veisová a starosta města Ing. Jan Slabý. Všem školákům i jejich rodičům přejeme klidný a úspěšný školní rok.

MjE1Yz