arr3Ředitelské volnoVážení rodiče, z důvodu havárie vody vyhlašuje ředitelka školy na pátek 4.10.2019 ředitelské volno.... arr3Kroužky pro rok 2019/2020Vážení rodiče, milé děti! Naše škola otevře od 1.10.2019 několik zájmových kroužků. Předkládáme Vám... arr3PozvánkaZveme rodiče na besedu Slasti a strasti víceletých gymnázií, která se koná 24. 9. 2019 od 17 hodin v... arr3Nabídka soutěžípro žáky školy je k dispozici na našem facebookovém profilu.  ... arr3Kalendář akcí    ...

ŠKOLNÍ ROK 2019-2020
Mladý chemik

Ve středu 06. 11. 2019 řešili žáci 9. třídy školní kolo soutěže Mladý chemik. Zúčastnilo se celkem 21 žáků naší školy.

Nejvyššího počtu bodů dosáhli tito žáci, o vítězi letos rozhodlo půl bodu:

1. místo: Tomáš Procházka
  2. místo: Kateřina Gruberová
  3. místo: Šárka Křížková

Výše uvedení žáci postupují do druhého kola této soutěže, které se bude konat v Praze dne 12. 12. 2019. Náhradníkem pro druhé kolo je Aneta Bárová, která se ve školním kole umístila na 4. místě.

Návštěva u hasičů

V úterý dne 24.9. se byla třída 7. B podívat na neveklovské hasiče a jejich výzbroj. Po krátkém povídání o historii našich hasičů jsme shlédli krátkou ukázku, jak dokáží elektrické kleště přeštípnout železnou tyč. Toto jsme si také mohli vyzkoušet na vlastní pěst. Ukázali nám i dýchací přístroj, který jsem si mohli i vyzkoušet. Nejzajímavější část návštěvy byla prohlídka výjezdového auta. Zajímavé zpestření výuky, za které jsem velice rádi, pro nás připravili členové SDH Neveklov pan Miloslav Tardovský a Filip Šteiger. Děkujeme.

Za 7.B Monika Pavlasová

Atletická všestrannost

Žáci I. i II. stupně se zúčastnili akce Atletická všestrannost. I když se neumístili na předních příčkách, užili si krásný podzimní den a zasportovali si na čerstvém vzduchu. Všem za účast a bojovnost děkujeme.

Výsledky 1. stupeň

Výsledky 2. stupeň

Exkurze 9. třídy do Hrdličkova muzea člověka

V rámci přírodopisu zavítala 25. 9. 2019 devátá třída ZŠ Jana Kubelíka, Neveklov do Hrdličkova muzea člověka v Praze. Muzeum se nachází kousek od Václavského náměstí, přesněji na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Celková rozloha muzea je 100 m2.

Po příchodu do muzea se žáků ujala mladá slečna průvodkyně, která celou prohlídku vedla. Začátkem prohlídky se žáci dozvěděli něco o evoluci člověka od Australopitheca přes Homo habilis (člověk zručný) a Homo erectus (člověk vzpřímený) až po člověka moderního (Homo sapiens sapiens). Slečna během výkladu kladla žákům doplňující otázky. U jejich odpovědí se s nimi celkem často zasmála. Dále mohli všichni vidět např. kostru raněného gorilího samce a preparát malé opičky.  Prohlídka pokračovala ukázkou třech egyptských mumií, kde se žáci dozvěděli, jak probíhala mumifikace. Ale nebyly zde pouze mumie, které byly mumifikovány záměrně, ale i mumie „z bažin“. Ty vznikly tak, že nějaký smolař kdysi hodně dávno spadl nebo byl rituálně usmrcen strčením do bažiny, která ho „konzervovala“. U některých mumií byly velmi dobře vidět zachované obličeje. Žákům se určitě uchovala v paměti kostra pana profesora, který vedl muzeum asi v 50. - 60. letech 20. století, a protože ho miloval, chtěl zde být po smrti vystaven. Tak se tedy stalo a nyní ho mohou návštěvníci spatřit.

Dále si třída prohlédla kostry dětí od embrya až po tříleté dítě. Bylo opravdu „nádherné“ vidět tak malé kostry člověka. Také všem slečna průvodkyně vysvětlila rozdíl mezi mužskou a ženskou lebkou a jak je rozeznají. Jeden příklad je, že mužská lebka má větší nadočnicové oblouky. Některým žákům však nebylo moc příjemné, že opravdu většina exponátů byla z lidí. Slečna nám také půjčovala do rukou např. stehenní kost, na které byly vidět známky po rozežrání rakovinou nebo syfilidou. Někteří to obdivovali a pozorně si ji prohlíželi, ovšem některým se asi zvedal žaludek.

Exkurze byla opravdu nádherná a velmi zajímavá. Většina třídy tvrdila, že by si ji klidně zopakovala. Tak uvidíme, jestli paní učitelka Kotová vymyslí další skvělou exkurzi, na kterou se budeme moci těšit.

Za 9. tř. Kateřina Gruberová

Slavnostní zahájení školního roku

V pondělí 2. září začal nový školní rok i pro 375 žáků naší školy. Naše škola vstoupila do nového školního roku s řadou novinek. Velkou změnou zejména pro rodiče je zavedení elektronické žákovské knížky, pro žáky pak používání šatních skříněk.

Slavnostní zahájení se neslo v tradičním duchu, kdy žáci první vyučovací hodinu strávili se svými třídními učiteli a druhou na společném setkání v aule školy.

Při příležitosti prvního školního dne navštívila naši školu paní Livia Klausová. Přivítala 45 prvňáčků a společně s ředitelkou školy a starostou města jim předala dárky a pamětní list. V aule promluvila k ostatním žákům, setkala se s reprezentanty školy ve sportovních a dovednostních soutěžích, pozdravila se a diskutovala s pedagogickými pracovníky školy.

Fotogalerie zde.

ZTYyY