AKTUALITY

arr3KeramikaVážení rodiče, děti mají keramické výrobky připravené k vyzvednutí ve své třídě. Na odnesení... arr3PoděkováníDěkujeme Asociaci pro elektromobilitu ČR za poskytnutí daru ve formě ochranných štítů pro... arr3Hodnocení za 2. pololetíVážení rodiče, MŠMT 27.4. vydalo vyhlášku a metodiku k hodnocení žáků na konci 2. pololetí. Při... arr3Procvičování pro žáky1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny.... arr3Nabídka soutěžípro žáky školy je k dispozici na našem facebookovém profilu.  ... arr3Kalendář akcí    ...

ŠKOLNÍ ROK 2019-2020
Turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 27.2.2020 se uskutečnil školní turnaj ve vybíjené pro druhé až páté třídy. Všechny týmy ukázaly velkou bojovnost a k vidění tak byly skvělé zápasy. V první kategorii (2.-3. třídy) zvítězila 3.A, před 2.B, 3.B a 2.A. Ve starší kategorii (4.-5. třídy) místo nejvyšší vybojovala 5.B, která ve finále přehrála 4.B. Třetí místo obsadila 5. A, čtvrté pak 4.A. Odměnou dětem byly nejenom drobné sladkosti, ale i příjemně strávené dopoledne plné sportovního nadšení.

Výroba papírových modelů

V hodinách VV jsme se žáky 7.tříd tvořili nejrůznější modely. Děti si utvořily skupinky a vymyslely si samy,co budou vyrábět. A tak tu vznikl růžový hrad,letiště, hasičárna, několik dívčích pokojíků, model letadla či úlu. Dětem se to moc povedlo. 

A. Pitelková

Učíme se vzájemně

Vzájemnou spoluprácí se podařilo propojit hodiny zeměpisu 9. a 6. třídy. Deváťáci vytvořili velmi povedené postery na téma půda a ochrana půdy (nejen) v České republice. Svou práci prezentovali svým mladším spolužákům v 6.A. Šesťáci se zájmem poslouchali, odpovídali na otázky a hlavně si osvojili část učiva o pedosféře.

Ochutnávkový koš

V rámci doprovodného opatření v projektu Ovoce do škol obdržela každá třída ochutnávkový koš plný exotického ovoce a zeleniny. Žáci 6.A využili výchovy ke zdraví k tomu, aby si připravili zdravou svačinku. Holky i kluci ze třídy zvládli avokádovou pomazánku s opečeným toastem a krásně barevný ovocný salát. Na všem si poté společně i moc pochutnali!

Rok 2020 ve výtvarné výchově
Kulatý rok 2020 nás inspiroval k tvorbě a hraní si s čísly. Co všechno nám může 2 a 0 připomínat? Kde všude je můžeme vidět? Ve věcech běžné potřeby, jídle, přírodě, atd. Žáci byli tvůrčí a přišli opravdu se zajímavými nápady.  Ty nejlepší z každé třídy jsou na fotce.  
A.Pitelková
 
Výroba baterkožrouta
Žáci 7.tříd nyní v hodinách výtvarné výchovy tvoří nejrůznější modely (inspiraci dostali,konečně řešení jsme nechala na dětech). Ti rychlejší, pak dostali nabídku vytvořit podobu baterkožrouta - příšeru, která ráda pojídá baterky a ty pak předává k recyklaci :-) Holky ve složeni Jana Vorlová,  Lucka Zalabaková a Denča Tardovská se úkolu zhostily s chutí.  Vytvořily zelenou příšerku, za kterou škola získá další body do Recyklohraní. Paráda!  
Futsal pro 2. stupeň

Ve čtvrtek dne 30.1. se rozdávalo vysvědčení a konal se i turnaj ve futsale pro 2. stupeň. Nervozita, která začala při prvním zápase, se přesunula až do pondělí, kdy se vyhlašovali vítězové. Nejlepším brankářem se stal Jan Macháček ze 7.A, nejlepším hráčem Tomáš Procházka z 9.A a cenu získal i Alexandr Šusta z 9.A jako skvělý rozhodčí. Na těžce vybojovaném třetím místě se umístila 7.B, na druhém místě 8.B a vítězem se stala 9.A. Všem gratulujeme a připomínáme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

M. Pavlasová, 7.B

Futsal pro 3. – 5. třídu

Ve středu 29.1. pořádala 7.B futsal pro 3. – 5 . třídu. Začali jsme hned ráno se zvoněním na první vyučovací hodinu. Turnaj byl napínavý od prvního zápasu, ale věkový rozdíl hrál velkou roli. Po sečtení všech výsledků se na krásném třetím místě umístila třída 4.A, na druhém místě 5.A a první místo obsadila 5.B.Byly vyhlášeny ještě dvě další ceny: nejlepší brankář Vojtěch Veselý ze 3.B a nejlepším hráčem se stal Marek Vilt z 5.B. Všem gratulujeme a jsme moc rádi, že se akce povedla (a bez úrazů).

M. Pavlasová, 7.B

Školní a okresní kolo olympiády v českém jazyce

V listopadu loňského roku proběhlo školní kolo olympiády v českém jazyce. Celkem 17 žáků z 8. a 9. třídy řešilo záludné otázky a úkoly týkající se našeho mateřského jazyka. Dva nejlepší žáci, Rozálie Svobodová a Vilém Nešpor, pak naši školu reprezentovali v okresním kole, které proběhlo 22.1.2020 v Benešově. Vilém Nešpor obsadil krásné 13.-16. místo a Rozálie Svobodová skončila o kousek za ním. Oběma děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. M. Lexová

Bruslení 5.A

Dne 16. ledna  třída 5.A byla na bruslení na zimním stadionu v Benešově. Pravidelné bruslení jsme zahájili již v loňském roce, proto děti udělaly velké pokroky. Většina žáků umí bruslit, dokonce máme jednu krasobruslařku, která na posledním bruslení nacvičovala svou sestavu a byla velmi dobrá. 

Mgr. Irena Šmejkalová

Vánoční akademie

Ve čtvrtek 19.12. se konala tradiční Vánoční akademie. Žáci školy pod taktovkou svých učitelů připravili krátké scénky, které poté předvedli svým spolužákům i rodičům. Přidáváme video a fotografie z akce.

Fotografie:

od Filipa Heřmánka

od Hynka Mareše

Oživlé kostely

Pěvecký sbor Základní školy Jana Kubelíka se zapojil do projektu "Oživlé kostely." Během adventních víkendů zazpíval sbor v kostelech na Chvojínku, v Hoděticích, v Bělici a na závěr v Neveklově. Děkujeme účinkujícím za reprezentaci školy a paní učitelce Marii Šaffkové za vedení a přípravu sboru. Doufáme, že se koncerty návštěvníkům líbily a dokázaly navodit tu správnou vánoční atmosféru.

Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 12.12. jsme s některými dívkami z 8.B vyjely na soutěž ve výrobě vánočních dekorací a věnců do Benešova na zemědělskou školu. Letošní téma bylo: adventní věnec na dveře školy (zde soutěžily 3 členné týmy) a vánoční obraz (soutěž jednotlivců). Dívky měly na vyrábění dekorací 90 minut, během kterých vytvořily opravdu nádherné věci. Oceněna 3. místem byla nakonec Lucka Večerová v kategorii vánoční obraz – Lucka tvořila zimní okénko. Moc gratulujeme! Ostatní dívky se neumístily, ale i tak jsme z Benešova odjížděly s dobrým pocitem. Děkujeme Lucii Večerové, Marii Kůsové, Anetě Neubergové, Báře Lustové a Kristýně Veselé za reprezentaci školy.

A. Pitelková

Vánoční koncert

Ve středu 11.12. byl pro žáky školy připraven koncert v podání skvělé kapely Spojení. Všichni žáci si poslechli a mohli si i zazpívat moderní vánoční písně i tradiční koledy. Mnozí z nich celý koncert velmi prožívali, deváťáci se dokonce odvážili i na pódium. Děkujeme kapele za krásný koncert.

Klub mladého diváka

Dne 9. 12 jsme se žáky a členy Klubu mladých diváků vyrazili do Prahy již o něco dříve. Důvodem byla vánoční Praha – prošli jsme si ji od Pařížské ulice, přes Staroměstské náměstí (kde jsme se i podívali na orloj), Celetnou ulicí až k Náměstí republiky. Naštěstí na Staroměstském náměstí nebylo tolik lidí a tak jsme mohli si mohli stromeček i most s výhledem důkladně prohlédnout. Dokonce jsme si i vyzkoušeli zlatý „střevíček“, který nám dokonale padl J. Divadelní představení bylo v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, kam jsme také došli pěšky. Muži ve zbroji aneb Celý svět je bojištěm bylo dětmi ne vždy úplně pochopené. Tak snad příští představení bude pro žáky více srozumitelnější.

Za pedagogy A. Pitelková a M. Lexová

Den otevřených dveří Pražského hradu

Žáci 6.A za peníze, které vydělali na trzích, navštívili Pražský hrad. V rámci dne otevřených dveří si prohlédli reprezentačních prostory hradu. Krátkou procházkou pak došli přes Karlův most na Staroměstské náměstí. V poledne pozorovali odbíjení orloje a poté si prohlédli vánoční trhy. Svůj výlet zakončili opět v hračkářství.

Čerti ve škole

Jak už je na naší škole tradicí, tak i letos vyrazili na mikuláškou obchůzku deváťáci. A musím říci, že z čertů šel opravdu strach. Byli slyšet po celé škole. Čerti také rozdávali uhlí a některé zlobílky si odnesli s sebou na chodbu a tam dostali nějaký trest. Děti musely zazpívat nebo zarecitovat básničku či písničku a od Mikuláše a hodných andělů pak dostaly nějaké sladkosti. Děti, které zlobí, dostaly od čertů co proto a snad nebudou další rok zlobit. Deváťáci i děti si nadílku podle mě moc užili a budou na ní s radostí vzpomínat.

K. Gruberová

Vánoční trhy

I když přípravy na adventní trhy konané v sobotu 30.11. nechala 6.B na poslední chvíli, akce se jí velmi povedla. Nejvíce šlo na odbyt konzumní zboží jako perníčky, muffiny či sněhové pusinky a škvarkové placky. Pozadu ale nezůstaly ani adventní věnce či svícny. Výtěžek z prodeje bude použit na nějaký pěkný výlet. Velké poděkování patří všem, kdo se na akci podíleli!

M. Lexová

Týden vědy a techniky

Ve čtvrtek 14. listopadu vyrazila 6.A do Prahy do Akademie věd ČR. Po dobrodružné jízdě tramvají si vyzkoušeli jednu z únikových her na téma globální hrozby. V hlavní budově AV si vyzkoušeli různé pokusy na interaktivní výstavě a vyřešili druhou únikovou hru. Přidáváme fotografie z celého dne, který se dětem velmi líbil.

Svačinový den

Se zajímavou akcí přišli studenti Obchodní akademie. Pro naše žáky připravili "svačinový den". Malé svačinky prodávali během velké přestávky, výtěžek věnovali na pomoc opuštěným psům.

Svatý Martin

V pondělí 11. listopadu žáci 1. - 3. tříd netrpělivě vyhlíželi svatého Martina. Pro jeho koně měli připraveny pamlsky - chleba, mrkev i jablíčka. Po příjezdu se s dětmi přivítal, vyslechl si připravené písničky a obdaroval děti sladkostmi.

Děkujeme manželům Koubkovým za přípravu celé akce.

Mladý chemik

Ve středu 06. 11. 2019 řešili žáci 9. třídy školní kolo soutěže Mladý chemik. Zúčastnilo se celkem 21 žáků naší školy.

Nejvyššího počtu bodů dosáhli tito žáci, o vítězi letos rozhodlo půl bodu:

  1. místo: Tomáš Procházka
  2. místo: Kateřina Gruberová
  3. místo: Šárka Křížková

Výše uvedení žáci postupují do druhého kola této soutěže, které se bude konat v Praze dne 12. 12. 2019. Náhradníkem pro druhé kolo je Aneta Bárová, která se ve školním kole umístila na 4. místě.

Český Šternberk

Před tím, než si všichni připomeneme kulaté 30. výročí Sametové revoluce, věnovali se žáci osmých tříd výročí méně nápadnému: Osmého listopadu uplynulo 399 let od bitvy na Bílé hoře. Pro osmáky jde o výročí aktuální, protože Třicetileté válce, do které bitva spadá, se věnovali na začátku školního roku v hodinách dějepisu.

Proto zavítali na hrad Český Šternberk, kde se nachází jedna z největších světových sbírek mědirytin věnovaných právě období Třicetileté války. Během prohlídky mohli žáci mimo jiné předvést i čerstvě nabyté vědomosti ze školních lavic. Na záludné otázky průvodců dokázalo správně zodpovědět 14 zúčastněných. Ti si vezou ze Šternberku kromě pochvaly i jedničku do hodnocení dějepisu. Ta přišlo těsně před čtvrtletím jistě vhod. Chtěl bych tímto poděkovat personálu hradu Český Šternberk za milou spolupráci.

Po občerstvení v hradní cukrárně čekal všechny přesun do Sázavy. V tamní huti František se nachází Centrum sklářského umění. Jedna třída obdivovala cestu skla: od zrnek písku k výtvorům světových umělců. Mezi tím druhá třída zdobila skleničky metodou pískování. Poté se žáci prohodili. Z huti František si tak každý odvezl svůj vlastnoručně dekorovaný suvenýr. Doufejme, že se křehká krása zdobeného skla dostala až do domácích kredenců. A když ne, netřeba zoufat, střepy přece znamenají štěstí.


Č. Kouba

Záložka do knihy spojuje školy

Žáci 6. tříd se zapojili do projektu " Záložka do knihy spojuje školy". Během hodin výtvarné výchovy vytvořili zajímavé záložky, které jsme odeslali spolu s dopisem Základní škole Kolta na Slovensku. Teď s napětím očekáváme, kdy dorazí jejich záložky k nám a jak se tamějším dětem budou líbit ty naše.

A. Pitelková

Planetárium v Praze

V pondělí 4. listopadu žáci 6. ročníku navštívili pražské planetárium. Prozkoumali interaktivní výstavu v prostorách planetária a poté přešli do moderního sálu Cosmorama, V kopuli sálu jim byl promítnut film Kde začíná vesmír a hlavně zde mohli pozorovat jednotlivá souhvězdí i projekci aktuální noční oblohy. Exkurze tak zakončila výuku tematického celku vesmír v předmětu zeměpis.

Soutěž o nejlepší halloweenskou masku

Ve čtvrtek 31.10.2019 pořádala devátá třída soutěž o nejlepší halloweenskou masku. Soutěž byla pořádána pro první i druhý stupeň. Kdo, chtěl mohl přijít do školy v kostýmu nebo s maskou namalovanou na obličeji. Žáci deváté třídy pak chodili a vybrali tři nejhezčí masky z každé třídy, které postoupily do celoškolního kola. Masek bylo opravdu hodně, a proto bylo opravdu těžké vybrat ty nejkrásnější. Na prvním stupni vyhrál "malý Frankenstein" a na druhém stupni "klaun Pennywise." Musím říci, že akce měla opravdu strašidelnou atmosféru. A bylo neuvěřitelné vidět, kolik práce si někteří s maskami dali.

K. Gruberová, 9.tř.

Návštěva u hasičů

V úterý dne 24.9. se byla třída 7. B podívat na neveklovské hasiče a jejich výzbroj. Po krátkém povídání o historii našich hasičů jsme shlédli krátkou ukázku, jak dokáží elektrické kleště přeštípnout železnou tyč. Toto jsme si také mohli vyzkoušet na vlastní pěst. Ukázali nám i dýchací přístroj, který jsem si mohli i vyzkoušet. Nejzajímavější část návštěvy byla prohlídka výjezdového auta. Zajímavé zpestření výuky, za které jsem velice rádi, pro nás připravili členové SDH Neveklov pan Miloslav Tardovský a Filip Šteiger. Děkujeme.

Za 7.B Monika Pavlasová

Atletická všestrannost

Žáci I. i II. stupně se zúčastnili akce Atletická všestrannost. I když se neumístili na předních příčkách, užili si krásný podzimní den a zasportovali si na čerstvém vzduchu. Všem za účast a bojovnost děkujeme.

Výsledky 1. stupeň

Výsledky 2. stupeň

Exkurze 9. třídy do Hrdličkova muzea člověka

V rámci přírodopisu zavítala 25. 9. 2019 devátá třída ZŠ Jana Kubelíka, Neveklov do Hrdličkova muzea člověka v Praze. Muzeum se nachází kousek od Václavského náměstí, přesněji na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Celková rozloha muzea je 100 m2.

Po příchodu do muzea se žáků ujala mladá slečna průvodkyně, která celou prohlídku vedla. Začátkem prohlídky se žáci dozvěděli něco o evoluci člověka od Australopitheca přes Homo habilis (člověk zručný) a Homo erectus (člověk vzpřímený) až po člověka moderního (Homo sapiens sapiens). Slečna během výkladu kladla žákům doplňující otázky. U jejich odpovědí se s nimi celkem často zasmála. Dále mohli všichni vidět např. kostru raněného gorilího samce a preparát malé opičky.  Prohlídka pokračovala ukázkou třech egyptských mumií, kde se žáci dozvěděli, jak probíhala mumifikace. Ale nebyly zde pouze mumie, které byly mumifikovány záměrně, ale i mumie „z bažin“. Ty vznikly tak, že nějaký smolař kdysi hodně dávno spadl nebo byl rituálně usmrcen strčením do bažiny, která ho „konzervovala“. U některých mumií byly velmi dobře vidět zachované obličeje. Žákům se určitě uchovala v paměti kostra pana profesora, který vedl muzeum asi v 50. - 60. letech 20. století, a protože ho miloval, chtěl zde být po smrti vystaven. Tak se tedy stalo a nyní ho mohou návštěvníci spatřit.

Dále si třída prohlédla kostry dětí od embrya až po tříleté dítě. Bylo opravdu „nádherné“ vidět tak malé kostry člověka. Také všem slečna průvodkyně vysvětlila rozdíl mezi mužskou a ženskou lebkou a jak je rozeznají. Jeden příklad je, že mužská lebka má větší nadočnicové oblouky. Některým žákům však nebylo moc příjemné, že opravdu většina exponátů byla z lidí. Slečna nám také půjčovala do rukou např. stehenní kost, na které byly vidět známky po rozežrání rakovinou nebo syfilidou. Někteří to obdivovali a pozorně si ji prohlíželi, ovšem některým se asi zvedal žaludek. 

Exkurze byla opravdu nádherná a velmi zajímavá. Většina třídy tvrdila, že by si ji klidně zopakovala. Tak uvidíme, jestli paní učitelka Kotová vymyslí další skvělou exkurzi, na kterou se budeme moci těšit.

 

Za 9. tř. Kateřina Gruberová

Slavnostní zahájení školního roku

V pondělí 2. září začal nový školní rok i pro 375 žáků naší školy. Naše škola vstoupila do nového školního roku s řadou novinek. Velkou změnou zejména pro rodiče je zavedení elektronické žákovské knížky, pro žáky pak používání šatních skříněk. 

Slavnostní zahájení se neslo v tradičním duchu, kdy žáci první vyučovací hodinu strávili se svými třídními učiteli a druhou na společném setkání v aule školy.  

Při příležitosti prvního školního dne navštívila naši školu paní Livia Klausová. Přivítala 45 prvňáčků a společně s ředitelkou školy a starostou města jim předala dárky a pamětní list. V aule promluvila k ostatním žákům, setkala se s reprezentanty školy ve sportovních a dovednostních soutěžích, pozdravila se a diskutovala s pedagogickými pracovníky školy.

Fotogalerie zde.

M2ZhNj